(            як простори 
за підтримки програми “МХП Поруч” стають опорою для військових та ветеранів       )

(            як простори 
за підтримки програми “МХП Поруч” стають опорою для військових та ветеранів       )

( свій
 серед своїх )

(            як простори 
за підтримки програми “МХП Поруч” стають опорою для військових та ветеранів       )

(            як простори 
за підтримки програми “МХП Поруч” стають опорою для військових та ветеранів       )

( свій
  серед своїх )

За прогнозами Мінветеранів, до кінця повномасштабної війни кількість ветеранів, членів їхніх родин і сімей загиблих військових може зрости до 4-5 млн осіб.

Уже сьогодні викликом для держави та суспільства стала адаптація до цивільного життя військових, які звільняються зі служби внаслідок поранення, отриманої інвалідності, через сімейні обставини, після повернення з полону.

Під час загальнонаціонального опитування “Образ ветеранів в українському суспільстві” військовослужбовці розповідали, що їх тривожать насамперед проблеми з фізичним та психічним здоров'ям, труднощі з отриманням медичної допомоги, працевлаштуванням, відсутність адаптованих робочих місць для людей з інвалідністю, бюрократія під час оформлення соціальних пільг.

Частиною державної ветеранської політики в Україні є розбудова мережі просторів, де військові та їхні родини отримуватимуть необхідні послуги та допомогу. До створення ветеранських хабів уже активно долучаються громади, відповідальний бізнес, благодійні фонди та громадські організації.

2023-го програмою реінтеграції військових та ветеранів "МХП Поруч" у межах національного конкурсу соціальних ініціатив “Час діяти, Україно!” підтримано створення 16 просторів на Київщині, Черкащині, Вінниччині та Хмельниччині.

Цьогоріч підтримали п’ять хабів “Свій серед cвоїх” спільно з ГО “Об'єднання добровольців” на Львівщині та УВФ Мінветеранів. А також - 16 просторів у межах конкурсу соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!» в різних громадах.

У спецпроєкті Gazeta.ua ми розкажемо, що передбачає нова ветеранська політика в Україні, про місію ветеранських хабів і яку допомогу там можна отримати. Військові поділяться своїми історіями та проблемами.

Ветеранські простори - це осередки, де військові, ветерани та їхні родини можуть отримати всі базові послуги для ефективної реінтеграції в цивільне життя. Основні вимоги до їхньої діяльності: безоплатність, доступність, робота за принципом “рівний рівному”.

Ветеранські простори - це осередки, де військові, ветерани та їхні родини можуть отримати всі базові послуги для ефективної реінтеграції в цивільне життя. Основні вимоги до їхньої діяльності: безоплатність, доступність, робота за принципом “рівний рівному”.

( Для чого потрібні
                   ветеранські простори )

( Для чого потрібні ветеранські простори )

Як зазначає директор Благодійного фонду "МХП-Громаді" Олександр Пахолюк, головне в роботі просторів - це послуги, які можуть отримати ветерани.

Олександр Пахолюк

директор Благодійного фонду "МХП-Громаді"

Наш Благодійний фонд “МХП-Громаді” підтримує простори та сприяє розвитку ветеранських спільнот у різних громадах країни. Адже нині наші захисники, які повертаються з фронту, потребують правової та психологічної підтримки. Комфортне середовище для спілкування та обміну досвідом допомагає їм швидше адаптуватися до цивільного життя. Підтримуючи ветеранські простори, ми не лише висловлюємо вдячність захисникам за їхню службу, а й інвестуємо в розвиток громад.

( 01 )

консультації
фахівців різних
напрямів:
юридичні
питання,
працевлаштування, реабілітація

( 03 )

участь у просвітницьких, культурно-розважальних, спортивних подіях

( 02 )

психологічна допомога

( 04 )

спілкування з побратимами та спільне дозвілля

( 01 )

консультації фахівців різних напрямів: юридичні питання,працевлаштування, реабілітація

( 02 )

психологічна допомога

( 03 )

участь у просвітницьких, культурно-розважальних, спортивних подіях

( 04 )

спілкування з побратимами та спільне дозвілля

( Яку допомогу можна отримати у ветеранських просторах )

До фінансування ветеранських просторів долучаються державний, місцеві бюджети, благодійні фонди, меценати. Зокрема, на початку жовтня в місті Городок на Львівщині відкрився ветеранський хаб "Свій серед cвоїх".

Олена Живко

ветеранка, керівниця ветеранської організації “Об’єднання добровольців”

Загалом, у всіх просторах доступні консультації юриста для ветеранів та їхніх сімей. Це переважно виїзні консультації, але не рідше, ніж раз на місяць. Також у громадах працюють групи взаємопідтримки, психологи. Провели навчання, як спілкуватися з військовими, для соціальних працівників, співробітників ЦНАПів. Розповіли, яких тем варто уникати, як поводитися, якщо людина, наприклад, надто емоційна.

Основну фінансову підтримку щодо придбання будівельних матеріалів забезпечив Благодійний фонд “МХП-Громаді”. Городоцька міськрада надала приміщення для простору, покриває всі витрати на його утримання, допомогла з частиною коштів на ремонт. Меблі та техніку придбала громадська організація “Об’єднання добровольців” за кошти Українського ветеранського фонду Мінветеранів.

Також на Львівщині, крім Городка, працюють ветеранські хаби “Свій серед своїх” у містах Жовква, Золочів, Рудки, Новий Калинів. Там забезпечують підтримку юристи, психологи, соціальні працівники та координатори Центру із взаємодії з військовими та ветеранами, які реалізовують програму "МХП Поруч".

Ця програма індивідуального супроводу та комплексної підтримки військових, ветеранів та їхніх родин діє з травня 2023 року. Розповсюджується на громади в 13 областях України, де є виробничі потужності міжнародної компанії МХП. Нині у фокусі програми — підтримка реабілітаційних центрів, підприємництва серед захисників та їхніх родин; розвиток ветеранських просторів, де можна отримати правову, психологічну та соціальну підтримку.

Марія Мевша

керівниця Центру із взаємодії з військовими та ветеранами МХП.

У ветеранських просторах наш Центр із взаємодії з військовими та ветеранами організовує лекції й консультації щодо юридичних питань, а також психологічної та соціальної підтримки. В Київській, Черкаській та Вінницькій областях такі заходи проводимо спільно з нашими партнерами БФ «Веста», а в інших регіонах такі послуги надають експерт з питань правового супроводу Центру та психологи, які працюють на підприємствах компанії МХП. Оскільки наша мета – бути максимально доступними для тих, хто потребує допомоги, тому й надалі будемо посилювати нашу систему роботу в наданні експертного супроводу та розвитку мережі ветеранських просторів.

Ми побували у ветеранських хабах у Городку, Жовкві, поспілкувалися з ветеранами у Львові. Вони поділилися своїми історіями й розповіли, яку допомогу їм надали.

51-річний Іван “Моджахед” Ванчишин прийшов на відкриття ветеранського хабу в Городку з дружиною Оксаною. Потребує допомоги юриста щодо грошових виплат, оформлення пільг.

51-річний Іван “Моджахед” Ванчишин прийшов на відкриття ветеранського хабу в Городку з дружиною Оксаною. Потребує допомоги юриста щодо грошових виплат, оформлення пільг.

( Пів року не платять
               пенсію за інвалідністю )

Я пішов до війська добровольцем 2023 року. Воював на запорізькому напрямку у 117-й бригаді. Втратив ногу на фронті. Розірвалася граната, яку випустили з гранатомета, коли сідав до БМП. Тепер пересуваюся з протезом. Ще в нозі залишилося три уламки. Їх не витягували, щоб зберегти чутливість.

Втратив ногу 7 листопада торік, та досі не отримав ніяких виплат. Мав отримати одноразову грошову допомогу, але кажуть, що немає коштів. Від травня також не платять пенсію за інвалідністю. Дружина мусила піти з роботи, щоб мені допомагати. Тож фактично ми залишилися без засобів до існування. Добре, що діти допомагають.

Ще став у чергу на отримання автомобіля. Обіцяли, що прийде лист, але так і не дочекався його.

Рішення:

Під час візиту до ветеранського простору Івану Ванчишину призначають зустріч із юристом. Спеціаліст вивчає наявні документи та консультує, щоб справа просувалася швидше.

Ветеран, 62-річний Ігор “Ярославович” Моргаль, потребує допомоги у вирішенні побутових питань для комфортного проживання.

( У аварійному будинку
              живуть п’ять ветеранів  )

На початку війни як офіцер одразу пішов у військкомат. Тоді якраз формувалася 45-та артилерійська бригада. Спочатку тренувалися в навчальному центрі в Яворові. Як звідти виїхали, то на другу ніч прилетіла ракета в корпус, де ми спали.

Був на фронті. Тоді запропонували посаду начальника штабу в Івано-Франковому на Львівщині. Нині демобілізувався через вік. Живу у старому двоповерховому будинку на 18 квартир. Серед мешканців є ще четверо ветеранів. Потребуємо допомоги з ремонтом комунікацій у будинку. Бо труби всі іржаві, протікають. Тиску води немає.

Рішення:

У ветеранському хабі Ігор Моргаль отримує можливість поспілкуватися щодо ремонту будинку з головою Городоцької ОТГ Володимиром Ременяком. Домовляються, що громада буде шукати кошти на ремонт комунікацій будинку, де живуть ветерани. По підтримку звертаються до Благодійного фонду “МХП-Громаді”.

Олег “Одуван” Владичка допомагає цивільним учитися краще розуміти військових, ділиться з ними корисними навичками. Наприклад, у ветеранському просторі в Жовкві він проводив заняття з тактичної медицини для місцевих школярів.

А “Об’єднання добровольців” допомагає Олегу відновити справедливість і покарати вбивць його пса Барона.

( Військовому допомагають        відновити справедливість )

Намагаюся бути корисним, поки вдома. Нині проходжу реабілітацію після поранення. До захисту України долучився 2015 року. 2022-го брав участь у боях за Гостомель, воював також у Херсонській, Миколаївській, Донецькій областях. Відзначений орденом "За мужність".

У мене власної сім’ї немає. Мама живе у США. Коли виїздила, передала через волонтерів пса Барона. Він був дуже вірний. Любив САУшки (самохідні артилерійські установки. – Ред.). Коли я приїжджав із чергування, а Барона ніде немає, то заводив САУ - і собака прибігав на цей звук. Знав, що я повернувся. Він пройшов зі мною бої за Гостомель і Бахмут.

Після поранення повернувся в рідне село Купичволя біля Жовкви. Якось односельці влаштували дискотеку. Посеред дійства була гра: хто перший вибіжить на середину й закричить “Я живий”, тому наливали горілки. Не міг цього стерпіти: ми воюємо, а вони тут танцюють, напиваються. Вирішив зі знайомими поїхати в клуб та все культурно пояснити. Але коли повернувся додому, Барона не було. Хоч перед від’їздом я його прив’язав. Згодом пса знайшли з вогнепальним пораненням на подвір'ї одного із сусідів.

Рішення:

В “Об’єднанні добровольців” Олегу Владичці надають юридичну підтримку. Тварину відвезли на судмедекспертизу. З’ясували, хто в селі має зброю, з якої стріляли у пса. Слідство ще триває.

37-річний Віктор “Шайтан” Семенченко з Білозерки на Херсонщині потребував допомоги
з документами, оформленням соціальних виплат.

( Зміг оформити виплати завдяки юридичній підтримці)

Мене не одразу мобілізували, бо не мав пальця. Чотири військкомати відмовили. У Кліщіївці Бахмутського району втратив ногу. Прилетіла міна, троє побратимів загинули. Командир виніс мене на собі. До лікарні пробув добу у стабілізаційному пункті. Ногу ампутували вище коліна. Тепер повернувся додому після лікування і протезування. Мене підтримують мати, сестра, дядько, тітка.

Пів року не отримував жодних виплат. Бо оформлення документів, щоб отримати групу інвалідності, зайшло в глухий кут. Потрібна була довідка від сімейного лікаря, а він просив направлення з військкомату в Білозерці на Херсонщині. Там усі документи пропали. На війні я втратив паспорт. У госпіталі зробив новий, але дали без додатка з пропискою.

Вирішити всі питання з інвалідністю та виплатами зміг тільки завдяки юридичній допомозі “Об’єднання добровольців”. Тепер маю 17 тисяч 800 гривень пенсії. За поранення виплатили 980 тисяч гривень. Але цього всього могло й не бути без юридичної підтримки ветеранів.

Нині мешкаю в Херсоні. Намагаюся бути корисним у цивільному житті. З волонтерами розвожу гуманітарну допомогу тим, хто потребує.

Іван “Ірокез” Коваленко планує відкрити на Львівщині власний бізнес, пов'язаний із розвагами для дітей: катання на поні та інша взаємодія з тваринами.

( Ветеран мріє                      
                        про власний бізнес )

Служив у 92-й штурмовій бригаді. 26 квітня отримав поранення в Андріївці під Бахмутом. Евакуював пораненого й наступив на вибухівку. Мені пощастило - відірвало лише стопу. У стабілізаційному пункті пробув добу. Мав турнікетний синдром і значну крововтрату. Відмовився від загальної анестезії, оперували з місцевою.

Уже бігаю на протезі, плаваю, присідаю на одній нозі. За період лікування мені виплатили зарплату, а от премію затримали на пів року. Тільки минулого місяця отримав перші 100 тисяч і посвідчення “Учасник бойових дій”. Допомогло розібратися з документами “Об’єднання добровольців”.

З дружиною та п’ятирічним сином плануємо переїхати жити на Львівщину, придбати житло й почати власний бізнес.

Рішення:

У ветеранському просторі військовому надали юридичну підтримку. Також проконсультували щодо подання заявки на конкурс бізнес-ідей "Роби своє" від Фонду "МХП-Громаді"

За даними Мінветеранів, нині в Україні є понад 1 млн 300 тис. ветеранів і ветеранок.

( Нова ветеранська                      
                                                 політика )

Ветерани та ветеранки, що брали участь у опитуваннях, наголошують на негативному досвіді взаємодії з державними установами. Пояснюють це застарілими підходами до повернення демобілізованих військових до цивільного життя.

Наприкінці серпня в Києві відбувся VІІ Міжнародний ветеранський форум “Україна. Ветерани. Єдність”, під час якого Президент України Володимир Зеленський доручив уряду затвердити Національну стратегію ветеранської політики та Стратегію переходу від військової служби до цивільного життя.

"Будь-яка нація, яка пройшла шлях трансформації та здобула своє місце серед справжніх лідерів світу, спиралась на цьому шляху на ті чи ті ключові спільноти в суспільстві. Спільноти змін. Тепер у нашій державі такою спільнотою можуть стати саме ветерани", - зазначив Володимир Зеленський.

Нова стратегія, зокрема, передбачає формування мережі ветеранських просторів по всій країні.

51-річний Іван “Моджахед” Ванчишин прийшов на відкриття ветеранського хабу в Городку з дружиною Оксаною. Потребує допомоги юриста щодо грошових виплат, оформлення пільг.

51-річний Іван “Моджахед” Ванчишин прийшов на відкриття ветеранського хабу в Городку з дружиною Оксаною. Потребує допомоги юриста щодо грошових виплат, оформлення пільг.

( Пів року не платять пенсію за інвалідністю)

Я пішов до війська добровольцем 2023 року. Воював на запорізькому напрямку у 117-й бригаді. Втратив ногу на фронті. Розірвалася граната, яку випустили з гранатомета, коли сідав до БМП. Тепер пересуваюся з протезом. Ще в нозі залишилося три уламки. Їх не витягували, щоб зберегти чутливість.

Втратив ногу 7 листопада торік, та досі не отримав ніяких виплат. Мав отримати одноразову грошову допомогу, але кажуть, що немає коштів. Від травня також не платять пенсію за інвалідністю. Дружина мусила піти з роботи, щоб мені допомагати. Тож фактично ми залишилися без засобів до існування. Добре, що діти допомагають.

Ще став у чергу на отримання автомобіля. Обіцяли, що прийде лист, але так і не дочекався його.

Рішення:

Під час візиту до ветеранського простору Івану Ванчишину призначають зустріч із юристом. Спеціаліст вивчає наявні документи та консультує, щоб справа просувалася швидше.

Ветеран, 62-річний Ігор “Ярославович” Моргаль, потребує допомоги у вирішенні побутових питань для комфортного проживання.

51-річний Іван “Моджахед” Ванчишин прийшов на відкриття ветеранського хабу в Городку з дружиною Оксаною. Потребує допомоги юриста щодо грошових виплат, оформлення пільг.

( У аварійному будинку живуть п’ять ветеранів  )

На початку війни як офіцер одразу пішов у військкомат. Тоді якраз формувалася 45-та артилерійська бригада. Спочатку тренувалися в навчальному центрі в Яворові. Як звідти виїхали, то на другу ніч прилетіла ракета в корпус, де ми спали.

Ще став у чергу на отримання автомобіля. Обіцяли, що прийде лист, але так і не дочекався його.

Рішення:

У ветеранському хабі Ігор Моргаль отримує можливість поспілкуватися щодо ремонту будинку з головою Городоцької ОТГ Володимиром Ременяком. Домовляються, що громада буде шукати кошти на ремонт комунікацій будинку, де живуть ветерани. По підтримку звертаються до Благодійного фонду “МХП-Громаді”.

Олег “Одуван” Владичка допомагає цивільним учитися краще розуміти військових, ділиться з ними корисними навичками. Наприклад, у ветеранському просторі в Жовкві він проводив заняття з тактичної медицини для місцевих школярів.А “Об’єднання добровольців” допомагає Олегу відновити справедливість і покарати вбивць його пса Барона.

51-річний Іван “Моджахед” Ванчишин прийшов на відкриття ветеранського хабу в Городку з дружиною Оксаною. Потребує допомоги юриста щодо грошових виплат, оформлення пільг.

( Військовому допомагають відновити справедливість)

Намагаюся бути корисним, поки вдома. Нині проходжу реабілітацію після поранення. До захисту України долучився 2015 року. 2022-го брав участь у боях за Гостомель, воював також у Херсонській, Миколаївській, Донецькій областях. Відзначений орденом "За мужність".

У мене власної сім’ї немає. Мама живе у США. Коли виїздила, передала через волонтерів пса Барона. Він був дуже вірний. Любив САУшки (самохідні артилерійські установки. – Ред.). Коли я приїжджав із чергування, а Барона ніде немає, то заводив САУ - і собака прибігав на цей звук. Знав, що я повернувся. Він пройшов зі мною бої за Гостомель і Бахмут.

Після поранення повернувся в рідне село Купичволя біля Жовкви. Якось односельці влаштували дискотеку. Посеред дійства була гра: хто перший вибіжить на середину й закричить “Я живий”, тому наливали горілки. Не міг цього стерпіти: ми воюємо, а вони тут танцюють, напиваються. Вирішив зі знайомими поїхати в клуб та все культурно пояснити. Але коли повернувся додому, Барона не було. Хоч перед від’їздом я його прив’язав. Згодом пса знайшли з вогнепальним пораненням на подвір'ї одного із сусідів.

Рішення:

В “Об’єднанні добровольців” Олегу Владичці надають юридичну підтримку. Тварину відвезли на судмедекспертизу. З’ясували, хто в селі має зброю, з якої стріляли у пса. Слідство ще триває.

37-річний Віктор “Шайтан” Семенченко з Білозерки на Херсонщині потребував допомоги з документами, оформленням соціальних виплат.

51-річний Іван “Моджахед” Ванчишин прийшов на відкриття ветеранського хабу в Городку з дружиною Оксаною. Потребує допомоги юриста щодо грошових виплат, оформлення пільг.

( Зміг оформити виплати завдяки юридичній підтримці  )

Мене не одразу мобілізували, бо не мав пальця. Чотири військкомати відмовили. У Кліщіївці Бахмутського району втратив ногу. Прилетіла міна, троє побратимів загинули. Командир виніс мене на собі. До лікарні пробув добу у стабілізаційному пункті. Ногу ампутували вище коліна. Тепер повернувся додому після лікування і протезування. Мене підтримують мати, сестра, дядько, тітка.

Пів року не отримував жодних виплат. Бо оформлення документів, щоб отримати групу інвалідності, зайшло в глухий кут. Потрібна була довідка від сімейного лікаря, а він просив направлення з військкомату в Білозерці на Херсонщині. Там усі документи пропали. На війні я втратив паспорт. У госпіталі зробив новий, але дали без додатка з пропискою.

Вирішити всі питання з інвалідністю та виплатами зміг тільки завдяки юридичній допомозі “Об’єднання добровольців”. Тепер маю 17 тисяч 800 гривень пенсії. За поранення виплатили 980 тисяч гривень. Але цього всього могло й не бути без юридичної підтримки ветеранів.

Нині мешкаю в Херсоні. Намагаюся бути корисним у цивільному житті. З волонтерами розвожу гуманітарну допомогу тим, хто потребує.

Іван “Ірокез” Коваленко планує відкрити на Львівщині власний бізнес, пов'язаний із розвагами для дітей: катання на поні та інша взаємодія з тваринами.

51-річний Іван “Моджахед” Ванчишин прийшов на відкриття ветеранського хабу в Городку з дружиною Оксаною. Потребує допомоги юриста щодо грошових виплат, оформлення пільг.

( Ветеран мріє про власний бізнес )

Служив у 92-й штурмовій бригаді. 26 квітня отримав поранення в Андріївці під Бахмутом. Евакуював пораненого й наступив на вибухівку. Мені пощастило - відірвало лише стопу. У стабілізаційному пункті пробув добу. Мав турнікетний синдром і значну крововтрату. Відмовився від загальної анестезії, оперували з місцевою.

Уже бігаю на протезі, плаваю, присідаю на одній нозі. За період лікування мені виплатили зарплату, а от премію затримали на пів року. Тільки минулого місяця отримав перші 100 тисяч і посвідчення “Учасник бойових дій”. Допомогло розібратися з документами “Об’єднання добровольців”.

З дружиною та п’ятирічним сином плануємо переїхати жити на Львівщину, придбати житло й почати власний бізнес.

Рішення:

У ветеранському просторі військовому надали юридичну підтримку. Також проконсультували щодо подання заявки на конкурс бізнес-ідей "Роби своє" від Фонду "МХП-Громаді"

За даними Мінветеранів, нині в Україні є понад 1 млн 300 тис. ветеранів і ветеранок.

51-річний Іван “Моджахед” Ванчишин прийшов на відкриття ветеранського хабу в Городку з дружиною Оксаною. Потребує допомоги юриста щодо грошових виплат, оформлення пільг.

( Нова ветеранська політика )

Ветерани та ветеранки, що брали участь у опитуваннях, наголошують на негативному досвіді взаємодії з державними установами. Пояснюють це застарілими підходами до повернення демобілізованих військових до цивільного життя.

Наприкінці серпня в Києві відбувся VІІ Міжнародний ветеранський форум “Україна. Ветерани. Єдність”, під час якого Президент України Володимир Зеленський доручив уряду затвердити Національну стратегію ветеранської політики та Стратегію переходу від військової служби до цивільного життя.

"Будь-яка нація, яка пройшла шлях трансформації та здобула своє місце серед справжніх лідерів світу, спиралась на цьому шляху на ті чи ті ключові спільноти в суспільстві. Спільноти змін. Тепер у нашій державі такою спільнотою можуть стати саме ветерани", - зазначив Володимир Зеленський.

Нова стратегія, зокрема, передбачає формування мережі ветеранських просторів по всій країні.

( Модернізація системи ВЛК )

Електронний документообіг у всіх військових частинах, ТЦК, СП, госпіталях і цивільних закладах охорони здоров’я, щоб “довідки ходили за військовим”.

( Інститут помічника ветерана )

Запровадження служби супроводу з фахівців, що надаватимуть підтримку ветеранам під час переходу від військової служби до цивільного життя.

( Медична допомога, реабілітація, психологічна допомога )

Фізичне й ментальне відновлення ветеранів, безоплатна психологічна допомога.

( Забезпечення житлом, можливості для ветеранського бізнесу )

Участь у програмі доступного іпотечного кредитування єОселя. Гранти на розвиток ветеранського бізнесу.

( Вшанування подвигу захисників і захисниць )

Створення Національного військово-меморіального кладовища та “Меморіалу Героїв”.

( Модернізація системи ВЛК )

Електронний документообіг у всіх військових частинах, ТЦК, СП, госпіталях і цивільних закладах охорони здоров’я, щоб “довідки ходили за військовим”.

( Забезпечення житлом, можливості для ветеранського бізнесу )

Участь у програмі доступного іпотечного кредитування єОселя. Гранти на розвиток ветеранського бізнесу.

( Інститут помічника ветерана )

Запровадження служби супроводу з фахівців, що надаватимуть підтримку ветеранам під час переходу від військової служби до цивільного життя.

( Медична допомога, реабілітація, психологічна допомога )

Фізичне й ментальне відновлення ветеранів, безоплатна психологічна допомога.

( Вшанування подвигу захисників і захисниць )

Створення Національного військово-меморіального кладовища та “Меморіалу Героїв”.

( Яку допомогу можна отримати у ветеранських просторах )

( Модернізація системи ВЛК )

Електронний документообіг у всіх військових частинах, ТЦК, СП, госпіталях і цивільних закладах охорони здоров’я, щоб “довідки ходили за військовим”.

( Інститут помічника ветерана )

Запровадження служби супроводу з фахівців, що надаватимуть підтримку ветеранам під час переходу від військової служби до цивільного життя.

( Медична допомога, реабілітація, психологічна допомога )

Фізичне й ментальне відновлення ветеранів, безоплатна психологічна допомога.

( Забезпечення житлом, можливості для ветеранського бізнесу )

Участь у програмі доступного іпотечного кредитування єОселя. Гранти на розвиток ветеранського бізнесу.

( Вшанування подвигу захисників і захисниць )

Створення Національного військово-меморіального кладовища та “Меморіалу Героїв”.

( Модернізація системи ВЛК )

Електронний документообіг у всіх військових частинах, ТЦК, СП, госпіталях і цивільних закладах охорони здоров’я, щоб “довідки ходили за військовим”.

( Модернізація системи ВЛК )

Участь у програмі доступного іпотечного кредитування єОселя. Гранти на розвиток ветеранського бізнесу.

( Модернізація системи ВЛК )

Запровадження служби супроводу з фахівців, що надаватимуть підтримку ветеранам під час переходу від військової служби до цивільного життя.

( Модернізація системи ВЛК )

Фізичне й ментальне відновлення ветеранів, безоплатна психологічна допомога.

( Модернізація системи ВЛК )

Створення Національного військово-меморіального кладовища та “Меморіалу Героїв”.

( Що передбачає нова ветеранська політика )

( Модернізація системи ВЛК )

Електронний документообіг у всіх військових частинах, ТЦК, СП, госпіталях і цивільних закладах охорони здоров’я, щоб “довідки ходили за військовим”.

( Інститут помічника ветерана )

Запровадження служби супроводу з фахівців, що надаватимуть підтримку ветеранам під час переходу від військової служби до цивільного життя.

( Медична допомога, реабілітація, психологічна допомога )

Фізичне й ментальне відновлення ветеранів, безоплатна психологічна допомога.

( Забезпечення житлом, можливості для ветеранського бізнесу )

Участь у програмі доступного іпотечного кредитування єОселя. Гранти на розвиток ветеранського бізнесу.

( Вшанування подвигу захисників і захисниць )

Створення Національного військово-меморіального кладовища та “Меморіалу Героїв”.